Nusiskundimai dėl darbų bendrijoje

      Comments Off on Nusiskundimai dėl darbų bendrijoje

Įmonė Vilniaus vandenys (toliau – VV) gavo anoniminį mūsų gyventojos skundą dėl VV rangovo UAB „Gensera„ saugumo reikalavimo pažeidimų, įrengiant vandentiekio/nuotekų tinklą mūsų bendrijoje. Toks ar panašus skundas praktiškai yra niekinis, bet rangovo vadovaujančius darbuotojus apkrauna papildomu darbu, t.y. atsakyti VV ir nemaloniai nuteikia bendrijos narių atžvilgiu.

Dar kartą norime pabrėžti, kad rangovas atlieka darbus (rengia VV tinklą) techniškai ypač sunkiomis, praktiškai sunkai įgyvendinamomis sąlygomis, skaičiuoja kiekvieną centimetrą, vykdo papildomus atvirus kasimus, trumpai sakant imasi visų įmanomų  priemonių, kad laiku aptikti bendrijos niekur nepažymėtą tinklą, nepažeisti bendrijos vamzdžių, sklypų įvadų. Rangovas suvokia, kad bendrijos tinklo pažeidimai sukelia didelius nepatogumus gyventojams, todėl geranoriškai net iki vėlumos (po darbo valandų) tvarko pažeistus vamzdžius. Tokie papildomi darbai užima daug laiko, didelių pastangų,  todėl gal kartais ir nepakankamai saugiai palieka/pažymi  kasimo vietas, užbokuotus kelius, t.y. ne visiškai pakankamai vykdo eismo saugumo reikalavimus, bet rašyti dėl to skundą –  tiesiog neteisinga. Toks mūsų nario elgesys rodo nepagarbą rangovui, rangovo pastangų nuvertinimą. Tokias ar panašias pastabas, pretenzijas galima išsakyti rangovo projekto vadovui, atkreipti bendrijos valdybos dėmesį į pastebėtus trūkumus. Beje, taip ir elgiasi sąmoningi bendrijos nariai: skambina, įspėja valybą,  savo kaimynus, kad nors ženklas tam tikroje gatvės vietoje  nepastatytas,  reikia būti atsargesniems. Tikrai verti pagarbos mūsų bendrijos nariai, kurie radę ryte užblokuotus išvažiavimus iš kiemo (iškastas duobes, stovinčią techniką) nepuola skųstis, kelti triukšmą, bet, kaip patys pasakojo, prisiminė, kad yra viešasis transportas, taksi, dalijimosi automobiliais  paslauga ir, paskambinę tik pasiteiravo, kada galės automobiliu išvažiuoti iš kiemo. 

Apie tai, kad bus vykdomi VV statybos darbai visi bendrijos nariai, gyventojai žinojo seniai. Visi žinojome, kad teks susitaikyti su tam tikrais nepatogumais, eismo sutrikimais, kad reikia būti atidesniems gatvėse, kur vyksta darbai ir pan., todėl dar kartą prašome apie visus nesklandumus informuoti valdybos narius. Suvokdama sudėtingą rangovo situaciją (dėl bendrijos tinklo išsaugojimo), bendrijos valdyba nuolat bendrauja su rangovo vadovais, stebi darbo vietas, stengiasi bendradarbiauti, padėti spręsti jiems iškilusias dėl neregistruoto, nepažymėto bendrijos vamzdyno, problemas. 

Būkime sąmoningi, supratingi, gerbkime vieni kitus, rangovo darbuotojus, nes tik geranoriškai bendradarbiaujant, bendraujant be formalumų greitai išspręsime visus klausimus ir palaikysime pagarbų, palankų ryšį su rangovu. 

                                                                                                Bendrijos valdyba