PRAŠYMAS SKIRTI PARAMĄ BENDRIJAI

      Comments Off on PRAŠYMAS SKIRTI PARAMĄ BENDRIJAI

Gerbiami bendrijos nariai, jų šeimų nariai,

pasirūpinkime, kad 1,2% nuo Jūsų uždirbto GPM būtų panaudoti geriems darbams – skirkite juos sodininkų bendrijai „Žalieji ežerai“ paremti.

Jūsų palaikymas yra labai svarbus, nes pinigai bus panaudoti mūsų visų poreikiams tenkinti. Džiugu, kad praėjusiais metais parama bendrijai sudarė 862,91 Eur, t. y.  kiekvienais metais paramos suma vis didesnė nei praėjusiais metais. Dėkojame asmenims parėmusiems bendriją ir tikimės, kad Jūs ir šiais metais skirsite dalį mokesčio bendrijos tikslams įgyvendinti.

Bendrijos valdyba ir šiais metais prašo visus narius ir jų šeimų narius  aktyviai paremti bendriją.

Informuojame Jus, kad pasikeitėprašymo pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams (FR0512 forma, toliau — Prašymas) pateikimo tvarka.

Nuo 2020 m. sausio 1 d. Prašymus gyventojai galės pateikti tik elektroniniu būdu per Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau — VMI) Elektroninio deklaravimo sistemą (toliau — EDS). 

Prašymus gyventojai (ar jų atstovai) per EDS galės pateikti ne tik savarankiškai, bet ir atvykę į bet kurią apskrities valstybinę mokesčių inspekciją, kur tai padaryti jiems padės VMI darbuotojai. Gyventojai galės pasinaudoti ir viešais interneto prieigos taškais (toliau — VIPT), esančiais valstybinėse miestų bei rajonų bibliotekose, kuriuose, prisijungę prie EDS, turės galimybę pateikti Prašymus elektroniniu būdu.

Nuo 2020 m. paramos gavėjams bus galima skirti iki 1,2 proc. pajamų mokesčio (anksčiau buvo skiriama 2 proc.).

Be to, gyventojams, kurie anksčiau pateiktuose prašymuose iš karto nurodė norintys paramą skirti toms pačioms organizacijoms ne tik šiais, bet ir kitais metais ar maksimaliam 5 metų laikotarpiui, pateiktų prašymų tikslinti nereikės.

Pagal  Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, kiekvienas gyventojas iki 2020 m. liepos 1 d. Valstybinei Mokesčių inspekcijai gali nurodyti, kam  skiria dalį iš sumokamų gyventojų pajamų mokesčių ir tokiu būdu geranoriškai paremti paramos gavėjo veiklą.

Tai nereiškia jokių papildomų mokesčių ar finansinės naštos Jums.  Jei nenurodysite, kam norite pervesti pinigus, skirti paramą, pinigai tiesiog pasiliks bendrame valstybės biudžete. Mokesčius perveda ne asmuo, o Mokesčių inspekcija, todėl asmeniui tereikia užpildyti tik nesudėtingą prašymo formą arba užpildyti paramos formą FR0512 ir kartu pateikti deklaruojant pajamas.

Skiriamą paramą gyventojas gali skaidyti, pavyzdžiui,  skirti po 0,5  proc. ar daugiau (mažiau).

Plačiau apie prašymų pervesti pajamų mokesčio dalį vienetams, turintiems teisę gauti paramą galite pasikonsultuoti VMI svetainėje arba nemokamu telefonu 1882.

Sodininkų bendrijos „Žalieji ežerai“ rekvizitai:

  • Adresas: Balsių sodų 8-oji g.Nr.32, Vilnius
  • Įmonės kodas 124883830
  • Atsiskaitomoji sąskaita: LT357300010002451780

                                      Bendrijos valdyba